Problemy z otwarciem projektu HEC-RAS

HEC-RAS może pracować poprawnie jedynie wtedy, gdy separatorem dziesiętnym systemu jest kropka ".". Polskie ustawienia regionalne domyślnie mają jako separator przecinek ",", zatem by rozpocząć pracę w HEC-RAS należy dokonać zmiany ustawień regionalnych w Panelu Sterowania.

W wersji 4.0 beta HEC-RAS nie można otworzyć projektu, jeśli język systemu w ustawieniach regionalnych nie jest ustawiony na angielski.
Komunikat o błędzie w czasie startu HEC-RAS to " Error loading project data from file ".prj" ". Być może wymaganie to zostanie usunięte w następnej pełnej wersji HEC-RAS.

 

Radosław Pasiok

HEC-RAS 4.0b i Windows Vista

W przypadku kłopotów z uruchomieniem HEC-RAS w systemie Windows Vista trzeba przynajmniej raz uruchomić go jako Administrator - można odszukać za pomocą Exploratora plik RAS.exe, kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie "Uruchom jako Administrator" (ang. "Run as Administrator").

Uwaga: twój system może nie wyświetlać rozszerzeń plików znanych typów (a takim jest plik uruchamialny .exe) i wówczas będziesz widział tylko nazwę RAS bez rozszerzenia. Domyślne położenie pliku to C:\Program Files\HEC\HEC-RAS.

Radosław Pasiok